Koncepto | Digital travel

DO HOR!

ročník 2019

— PROJEKT

vytvoření nového tematického festivalu a uvedení na brněnskou kulturní scénu


— SLUŽBY

strategy

branding

event production

content

on-line

webdesign— REALIZACE

01/11/2017

  1. dosud

Náš kreativní a produkční tým stál u zrodu myšlenky na zorganizování seriálu večerů, kterými pořadatelé (CK V-tour a Alpenverein OEAV.CZ) potvrdí své kompetence k provozování aktivit v horském terénu. První ročník proběhl zimě 2018, druhému ročníku je věnována tato case study.


Festival DoHor! je výbornou ukázkou eventu, který hraje důležitou roli v marketingu značky. Přidává jí osobitý příběh, konkrétní tváře, hmatatelné výsledky. Nehledě na smysluplnost samotné akce.


Hlavní večery v reprezentativních prostorách společenského sálu radnice Brno-Střed stejně jako cestovatelské besedy v klubovně Alpenvereinu na Údolní 57 mají nezapomenutelnou atmosféru.

Program večerů

v textech a fotografiích

Lavinová prevence

24.11.2018O program se v hlavní míře postarali mezinárodní horští vůdci Radek Lienert a Branislav Adamec (Dynafit). Téma lavinových vyhledávačů, airbagů a další výstroje představil Ivor Sekanina z brněnské prodejny HUDY. Překvapením večera bylo vyprávění Tomáše Vaculky z Trtík Sportu o skialpinismu a freeridu za polárním kruhem v Norsku. 

Trekingové vrcholy ve světě

24.1.2019

Honza Haráč večer uvedl přednáškou na téma Co je dobré vědět před tím, než se pustíte na vysoké kopce. Tedy debata o výbavě, jídle, aklimatizaci, rizicích, logistice a financích, psychice nebo sportovním výkonu. Michael Pokorný diváky zavedl na Elbrus, Ararat, Kazbeg, Damávánd a do pohoří Atlas. Večer dokreslily nádherné fotky a videa Jakuba Cejpka.

Horský běh může být

pro každého

7.2.2019

Tentokrát jsme si zopakovali oblíbené téma trailového a horského běhu. Tomáš Bystřický přiblížil atmosféru závodů, taktiku v přípravě a vybavení, Jirka Gruntorád se zaměřil na téma tréninku podle tepové frenkvence, což umocnil Radim Šlachta svým svérázným humorem a zasvěcením do tajů aplikace mySASY (kterou teď všichni chceme a potřebujeme). Skvělý pohled na výběr běžeckých bot a filozofii trailového běhu nám dal Martin Marek. Parádní večer, děkujeme všem přítomným!

Via Ferraty od A do Z

21.2.2019


Téma via-ferrat se setkalo s mimořádným ohlasem. Sál byl vyprodaný do posledního místa, obsadily se i veškeré plochy, na kterých bylo možné sedět a několik zklamaných zájemců odešlo od festivalové pokladny s nepořízenou. O programovou náplň se postaral Vojtěch Watt Dvořák se skvělými postřehy z vůdcovské a metodické praxe, Jakub Cejpek s tradičně bezvadnými a silně motivačními fotografiemi z ferratových lokalit a nakonec Ivor Sekanina představil trendy ve vybavení na zajištěné cesty. 

Meteorologie, fotografování

a mobilní aplikace

pro plánování túr

7.3.2019

Díky policejní razii na radnici Brno-Střed jsme si prožili napínavý den. Přesun do náhradních prostor v Tržnici se úspěšně vydařil a tak jsme si užili zatím nejdelší a informacemi opravdu našlapaný program. Meteorolog Milan Šálek, fotograf Tomáš Havel, Filip Maleňák – autor aplikace Záchranka a nakonec Tomáš Kříž publikum zahrnuli množstvím tipů, odkazů a souvislostí, které jistě dají výpravám do hor úplně jiný rozměr. 

Švýcarský večer v Brně

21.3.2019

Kdo se zúčastnil tohoto večera, má teď Švýcarsko v malíčku. S Petrem Čermákem jsme poznali úžasná místa spojená především s cestováním po železnici a s využitím lanovek, Michael Pokorný divákům představil rozmanitou alpskou přírodu několika švýcarských kantonů na severní a jižní straně alpského hřebene a na závěr nás Jakub Cejpek vytáhnul za výhledy z vrcholů čtyřtisícovek a na adrenalinové výstupy po ferratách. Jan Ursíny z kanceláře Switzerland Tourism přivezl nejnovější propagační materiály o Švýcarsku, zájemci si mohli nechat podepsat turistické bedekry Petra Čermáka.

Cyklistické extrémy

pro každého (?)

4.4.2019

Závěrečný večer letošního ročníku festivalu DO HOR! byl skutečně vynikajícím zážitkem. Přesně, jak to na takových přednáškových eventech má vypadat. Diváci intenzivně prožívali autentické příběhy, kterými nás Markéta Peggy Marvanová i Ríša Štěpánek vtáhli do dění na vytrvalostních cyklistických závodech. Hltali jsme každou historku i technický detail. Michael Pokorný v závěrečném bloku programu řadou tipů a postřehů přiblížil aspekty přejezdů Alp na horském kole.